trešdiena, 2013. gada 21. augusts

Laimes pozitīvā un negatīvā definīcija.

Arī Administratīvā procesa likums sevī ietver jēdziena pozitīvo un negatīvo definīciju, bet šoreiz runa ir nevis par Tiesību zinātni, bet gan par Laimi (sajūtām, emocijām. Berrouzs ir sacījis- "Laime - nav meklējumu objekts, bet stāvoklis, kuru mēs izjūtam. Tai ir jāseko nevis jāved mūs. Tai ir jāpārņem mūs nevis mums to jāiegūst." Manuprāt Laime sevī ietver gan pozitīvo (+), gan negatīvo (-) funkciju. Bet, ja tā labi padomā, tad negatīvā Laimes definīcija veido pozitīvo. Jo paveicot lietas, kas citiem sagādā sāpes arī mēs varam izjust laimi, mēs varam priecāties, nevis par to ka kādam citam ir slikti, bet par to, ka mēs esam laimīgi. Vai tas ir labi sagādāt sāpes citiem, kamēr mēs baudām laimi? Diezgan filozofisks jautājums, jo ir jau iemesls kāpēc citus padarām nelaimīgus. Nav jau gluži tā, ka tā būtu mūsu vaina. Vai tādā ziņā mēs kļūstam pārāk lieli egoisti? Katrs no mums tāds ir- cits mazāks, cits lielāks. Es pati pēdējā laikā esmu kļuvusi nedaudz lielākā egoiste. Es priecājos, nedomāju, dzīvoju un uz brīdi esmu/biju laimes pilna. Vai Jūs laimīgi jūtaties darot tikai labas lietas?

5 komentāri:

 1. Well, we could talk about this pretty soon about happiness definition! It's very interesting theme to talk about... I just wrote it down in talk list xD

  AtbildētDzēst
 2. Piefiksēju rītdienai:) Gaidu, gaidu, gaidu...

  AtbildētDzēst
 3. Never ever do things to other people which you wouldn't want to be done with you! It may "come back" twice as much. Forgot to tell you this when we met.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es nežolēju to ko dzīvē daru vai nedaru! Es esmu tikai cilvēks, kas bauda dzīvi un izdzīvo to:)
   everybody will die...

   Dzēst
  2. Dari kā uzskati par pareizu... ;) Tā ir tava dzīve, izdzīvo kā velies pēc sirds patikas!

   Dzēst